O metodě

hlavy

Naše psyché se skládá z tzv. vnitřních osob. To jsou specialisté, kteří mají své schopnosti, talenty a dary, ale také určitá omezení. Vnitřní osoby jsou uspořádané v živém systému, jenž se sám organizuje – některé osoby jsou viditelné na povrchu, jiné jsou schované v hloubce, některé jsou usazené ve středu a rozhodují o dění v systému a jiné jsou vytlačené na okraj.
Technika, se kterou pracuji umožňuje jemným způsobem zmapovat tento vnitřní systém člověka.

Cílem je uvidět a poznat vnitřní osoby, prožít je a pochopit proč tady jsou, co se opravdu snaží dělat, jaký úkol na sebe vzali, jakou lásku mají v sobě a co jsou jejich dary i omezení.  Pokud každá část dostane prostor pochopit a zažit všechny tyto kvality, většinou se sama rozhodne opustit věci (programy), které nám v životě již neslouží a začít dělat věci jinak tak, jak je opravdu prožívá.

S  každou části se průvodce setkává jako rovný s rovným prostřednictvím 5 kanálů (řečí, těla, emocí, symbolů a energie). Nesnaží se ji nikam dostat nebo změnit ,jenom ji nabízí prostor pro objevení a prožití sama sebe s pocitem přijetí a pochopení. Člověk se cítí v bezpečí a obranné mechanismy sami pomalu ustupují.